Lõhnaküünal 2. tšakrale e energiakeskusele. Käsitöö!


Kas karbis või lihtsalt mullikiles - osad karbid tulid katkised.


Põleb 100 tundi!

Norm hind 15 €

***

Uuesti tellides hind 19-20 euri.

 

Quality - EMOTIONAL BALANCE 

100% stearin (palm oil) 
3% essential oils: Cedar, Spruce, Rosmary 

 

Stearine or palm wax is a renewable resource that always can be replanted. It gives clean and smokeless candle burning, no black flame or smoke and no-waste product (burns to the very end). No metal content of lead or zinc, with a pure cotton wick.

In many traditions in our world, lighting a candle implies a sacred act, which means more than words can say; it is all about gratefulness. From time immemorial, man has been lighting candles in sacred places. Perhaps you would like to start or end your day with this simple ritual - just lighting a candle. Or it may be that you want to burn a candle for a friend... Most important is that you will do this slowly and with your full attention.

These stearin (palm oil) candles were hand-made in Indonesia.
By using certified palm oil and durable packing materials, these candles are an environment-friendly product.
As much as possible, production of the candles is done by hand; this way offering a guaranteed job for as many people as possible. Eighty percent of the employees is female.

The candles have a clean & lengthy burning time.
Burning hours: 100.

 

Sisemine rahu on parim investeering ülemaailmseks rahuks!

Enne kui süütad oma küünla, palun leia mõned hetked väikeseks meditatsiooniks. Küünlavalgus on pühendatud (ja pühitseb) Sulle ja kõigile teadlikele elavatele olenditele. Sinu soovile mõelda ja käituda puhtalt; soovile tervendada, mida on vaja tervendada; soovile puhastada oma hinge. Sa võid ka suunata oma tähelepanu ja soovid ühele või enamale tšakrale ja täpselt määratleda soovid endale või teistele. Tehes seda, aitad iseennast ja maailma, milles oled.

100 % puhas palmivaha on tehtud õlipalmi marjadest. Sama kõrgekvaliteedilist palmiõli kasutatakse kätekreemides ja -piimades, šampoonides ja kosmeetikatööstuses. See on puhtaim GMO-vaba kvaliteetvaha. Palmivaha toodetakse nagu ka eeterlikud õlid lihtsalt pressides ja destilleerides.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha

Tšakra-lõhnaküünal - 2. tšakra - klaaspurgis - 100 h - LÕPUMÜÜK

  • Mudel:
  • Saadavus: Laos
  • 15.00€