Naturaalne lihvitud poolvääriskivi - sinine berüll e sinine akvamariin ja roosa berüll e morganiit - osadel ka sees kollast berülli  ehk heliodoor.

Lihvitud helmestest käevõru.

Helmed ca 8 mm.

Imekaunis 

Norm hind 25 €

Berüll on väga kõva mineraal, mille puhtad läbipaistvad teisendid (akvamariin, smaragd, heliodoor, augustiit, biksbiit, goseniit, morganiit, vorobjeviit) on hinnalised vääriskivid. Erivärvilistele erimitele on antud ka eraldi nimed. Sinakasroheline ning läbipaistev berüll on akvamariin, erkroheline berüll on smaragd, kollakas heliodoor (kr k – päikese and), tumesinine augustiit, roosa morganiit jne. Puhas berüll on värvitu, kuid lisandite tõttu on enamasti värvunud rohekaks, sinakasroheliseks, kollaseks, roosaks, harva ka valgeks.

Berüll on kivi, mida on juba ammustest aegadest kasutatud pühades rituaalides. Usutakse, et ta tugevdab intutsiooni ja muudab inimese teiste energiale vastuvõtlikumaks. Seda kivi kingiti vanasti pruutidele, kuna kivim sümboliseerib kannatlikkust, mõistlikkust ja armastuses püsimist.

Kivimit tuleb puhastada voolava veega ja laadida päikese käes, kuid mitte liiga kaua, sest päikese käes võib värvus muutuda heledamaks.


Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha

Berüll - akvamariin + morganiit - lihvitud helmestest käevõru - UUS

  • Mudel:
  • Saadavus: Laos
  • 25.00€